Logo

 

 

Türkiye’ de faaliyet göstermeye başlayan dondurulmuş Gıda devi IGLO ‘ nun söylediklerine kulak veriyoruz şimdi de. Bakalım IGLO dondurulmuş gıdalar hakkında bize bilmediğimiz neleri öğretecek.

PAZARDAN TAZE DİYE ALDIĞINIZ BİRÇOK SEBZE EN AZ 4 GÜNLÜKTÜR

Pazardan taze diye aldığınız birçok sebze en az 4 günlüktür. Bu 72 saat evvel toplanmış demektir. Toplanıp yükleme, yola çıkma: 1 gün, yol:1 gün, halde satış:1 gün, manava veya pazara gelip rafa, tezgaha
çıkma: 1 gün. Yani en az 4 günden bahsediyoruz.

Bu zaman içinde nakliye ve depolama sırasında besin, değerini kaybetmeye hızla devam eder ve bozulmaya başlar. Siz belki gözle fark etmezsiniz ancak ürün ezilmiş ve çoktan çürümeye, bozulmaya başlamıştır.

İglo, Dünyadaki en yüksek kalite ve hijyen normlarında üretim yapmakta ve kontratlı tedarikçilerinden aynı koşullarda ürün almaktadır. İglo’nun birden çok fabrikada üretim yapmasının ana nedeni coğrafi bölgelere göre ekimi ve tarımı yapılan sebze ürünlerinin hasat edildikten birkaç saat sonra işlenip dondurulmasıdır.

 

Tüm gıdalar saatler geçtikçe vitamin ve besin değerlerini, dolayısyla lezzetini kaybetmeye başlar, bayatlar. İglo besinleri zamanında dondurur

 

Reklamlar