Bildiğiniz gibi Apple Ipad ‘ in liderliğini yaptığı tablet çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.  Değişen teknoloji kullanım ve bilgiye ulaşma algısıyla birlikte taşıması ve kullanımı daha kolay cihazlar tercih edilmeye başlandı. Bugüne kadar böyle bir ihtiyacın farkında değilmişçesine milyonlarca tablet satıldı ve satılmaya devam ediyor.

Endüstriyel dünyaya bakarsak bu konsepte sokabileceğimiz birkaç deneme yapıldı. Panasonic tough book lar bu sektörün en bilinen modellerini yıllardır üretiyor. Data toplama ve veri işleme projelerinin vazgeçilmezlerinden olan taşınabilir saha bilgisayarları ailesine yeni bir üye geldi. Karşınızda Lxe Marathon.

Marathon’ un rakiplerinden öne çıkan ilk belirgin özelliği tasarımı. El terminallerinin 2 katı genişliğinde sunulan 7 inch dokunmatik ekranın hemen altına konumlandırılmış endüstriyel Q klavye ile çok hızlı veri girişleri yapmak mümkün oluyor. Bu kolaylığa rağmen cihazın ölçüsü harika tutulmuş ve taşıması gerçekten çok kolay.

Cihaz üzerinde W-Lan, Bluetooth , 3G ve GPS teknolojisi entegre geliyor. Magnezyum alaşımlı kasa cihazın 1.2 metre ‘ ye kadar mesafelerden düşmesi halinde zarar görmemesi için özel tasarlanmış. Oldukça hafif ama dayanıklı bir gövdesi var. Bataryası ile birlikte sadece 990 Gr olan bu endüstriyel cihazın en büyük sürprizi ise opsiyonel olarak takılabilen 2D barkod okuyucusu. Windows 7 üzerinde koşan cihaz, el terminali edasıyla istediğiniz barkodları okuyabiliyor. Cihazda güvenlik unutulmamış ve izinsiz girişlerin önüne geçmek adına bir adaet biometrik parmak okuyucusu ve mouse konumlandırılmış. IP 65 olarak üretilen cihaz her türlü tozlu ve ıslak ortamda güvenle kullanılabilir.

” Outdoor ”  yani dış dünyada kullanım için özel olarak tasarlanmış LCD ekranı yazın ortasında yoğun güneş ışıklarının altında dahi çok rahat okuma yapmanıza ve görüntü seçmenize izin veriyor.

NERELERDE KULLANILIR ?

Mobil el terminallerinin yeterli gelmediği her türlü saha data toplama projelerinde rahatlıkla konumlandırabilirsiniz.

Belli başlı kullanım alanlarını listelersek :

– Saha satış / sipariş uygulamaları

– Saha denetim uygulamaları

– Teknik servis ve bakım hizmetleri

– Kamu Uygulamaları

Kısacası bir notebook ile yapabildiğiniz her şeyi ve fazlasını daha ergonomik ve daha sağlam ve uzun ömürlü bir cihaz ile yapmak isterseniz, Marathon sizin cihazınız demektir.

 

Cihazın detaylı broşürü :  marathonDRAFTdatasheet033010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar